Jak wygląda wizyta czworonoga w gabinecie groomerskim?

26.08.2016

W gabinecie groomerskim przeprowadzamy zabiegi pielęgnacyjne mające na celu utrzymać lub poprawić wygląd Twojego zwierzęcia.  Prawidłowe dbanie o szatę pupila powinno składać się z następujących kroków: kąpieli, rozczesywania wraz z suszeniem oraz strzyżenia ( w zależności od rasy).

 

Kąpiel dzięki profesjonalnemu szamponowi dla zwierząt stosowanemu w gabinetach groomerskich, pozwala na uporanie się z zabrudzeniami sierści, nie podrażniając skóry, a także delikatnie ją oczyszczając. Po dokładnym spłukaniu szamponu przystępujemy do kolejnego etapu, jakim jest nałożenie odżywki. Nadaje ona połysk i ułatwia rozczesywanie włosa pozostawiając go w nawilżeniu przez dłuższy czas. Bardzo często kąpiel jest nieodzownym zabiegiem, bez którego dalsze postępowania pielęgnacyjne nie mają sensu, ponieważ pozlepiana i zabrudzona sierść niejednokrotnie uniemożliwia strzyżenie.

 

Po wykąpaniu i wstępnym podsuszeniu przystępujemy do rozczesywania. Jest to niezmiernie ważny etap pielęgnacji. Jego zaniechanie bądź nieregularne wykonywanie powoduje powstawanie kołtunów i filcu, których usuwanie może okazać się nieprzyjemne dla Twojego pupila. Wymaga ono nakładu pracy zarówno ze strony Groomera podczas sesji pielęgnacyjnej jak również okresowego szczotkowania w domu wykonywanego przez Właściciela, którego częstotliwość zależy od rasy zwierzęcia. Intensywność tej czynności należy zwiększyć szczególnie w okresie linienia. W gabinecie groomerskim rozczesywaniu towarzyszy suszenie wygładzające mające na celu uzyskanie włosa przyległego do ciała lub pod włos, które spowoduje nadanie szacie objętości .

Strzyżenie lub trymowanie wykonujemy według wzorca dla danej rasy lub zgodnie z preferencjami właściciela.

W zależności od potrzeb wizyta w salonie groomerskim zawiera również przycinanie pazurów, toaletę okolicy oczu, uszu i odbytu.

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI