Czipowanie

Czipowanie to metoda zapobiegania bezdomności zwierząt pozwalająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia na szybkie odnalezienie jego właściciela. Elektroniczny czip z zakodowanym numerem jest wielkości ziarenka ryżu i jest wprowadzany podskórnie po lewej stronie szyi lub między łopatkami. Procedura znakowania nie jest bolesna i nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla pupila.

Każdy numer chipa jest umieszczany przez nas w Międzynarodowej Bazie Danych SAFE-ANIMAL, która nadzoruje w Polsce elektroniczny system znakowania zwierząt i pomaga w identyfikacji zaginionych psów i kotów.

Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. W czytniki wyposażone są: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Eko Patrole Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz większość lecznic weterynaryjnych.
Elektroniczne oznakowanie jest konieczne, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

Zachęcamy do czipowania psów i kotów, by mogły odnaleźć drogę do domów!

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI