Kiedy Twoje zwierzę odchodzi

09.02.2017

Psy żyją przy naszym boku od tysięcy lat, wraz z biegiem czasu zmieniała się ich pozycja w naszym ludzkim społeczeństwie. Dzisiaj czworonogi to pełnoprawni członkowie naszych rodzin, darzący swoich opiekunów bezwarunkową miłością. Dzielą ze swoimi opiekunami dobre i złe chwile w życiu, niejednokrotnie to towarzysze naszego dzieciństwa.

Niestety nasi psi przyjaciele nie żyją tak długo jak my ludzie. Prędzej czy później  nadciąga czas rozstania, dla właściciela jest to zawsze bardzo ciężka chwila. Odejście czworonoga wiąże się z silnym stresem i poczuciem straty. Naturalną reakcją jest żałoba, którą każdy przeżywa na swój sposób.  Siła tego uczucia niejednokrotnie jest taka sama lub większa niż w przypadku utraty bliskiej osoby, w końcu pies daje nam swą miłość nie oczekując nic w zamian, nie zważając na nasz status finansowy, wygląd zewnętrzny itp. Pocieszający jest fakt, iż nasze czworonogi żyją dniem dzisiejszym, nie planują przyszłości, nie zerkają w przeszłość, dla nich liczy się tu i teraz. W związku z tym powinniśmy starać się aby sprawić krótkie życie naszego psa najlepszym na jakie zasłużył. Nie wstydźmy się zapłakać kiedy psiak odejdzie, to zdrowa reakcja. Nie zamykajmy się też na kolejną psią miłość, gdzieś za rogiem może czekać kolejny merdający ogonem towarzysz życia.

lek. wet. Rafał Kaczor

Drogi Gościu!

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI